MADE in UKRAINE на бієнале REVELATIONS 23-26 травня 2019  Grand Palais, Париж

Величезна країна. Сотні тисяч квадратних кілометрів. Традиції, історичні злети і падіння, чорнозем, здоровий смак до життя, казки й легенди, різнобарвне вбрання, непохитні релігійні переконання, високі стандарти якості.

УКРАЇНА. Волелюбний, нескорений дух, народ, що вміє себе захищати і відстоювати власну думку. На перетині глибоко вкоріненого фольклору, традиційної майстерності й технік, з одного боку, й твердого бажання інтегруватися в європейський та світовий контекст, з іншого боку, – українські митці досліджують, експериментують, шукають, приймають виклик!

У роботах шістьох майстрів, відібраних для чергового сезону ярмарки REVELATIONS у 2019 році, можна відстежити два основних напрямки українського декоративно-прикладного мистецтва.

Перший напрямок – ПОВІТРЯ, ПІСНЯ, МУЗИКА, РИМА. Його суть важко передати словами. Дещо летке, ледве вловиме для наших органів чуття, щось, що пробуджує в нас затаєну поезію.

Витинанки Дар’ї АЛЬОШКІНОЇ – сучасна інтерпретація давнього мистецтва. Легкі панно великих розмірів захоплюють простір, заповнюють кімнату чарівними силуетами тварин і рослин, дивовижних героїв, або й звичайними сценами із життя звичайних людей.

Кожне панно – унікальне, воно народжується з численних ескізів і рухів ножа невтомної художниці, з її необмеженої уяви. Скульптор за освітою та професією, Дар’я Альошкіна перетворює плаский папір на тривимірний матеріал.

Гордій СТАРУХ, чоловік художниці й також скульптор, відкрив і відтворив старовинний музичний інструмент – колісну ліру, переосмисливши її на новий, сучасніший та витонченіший, лад. Перші ліри витесувалися і ладналися із понад 150 шматків дерева, котрі їх творець віднаходив ув околицях свого рідного Львова. Кожен інструмент підписаний майстром, котрий сам виступає під супровід своєї ліри на численних фестивалях.

Світ дерев’яних творінь Інни ПЕДАН з Харкова перебуває десь між дизайном, декоративно-прикладним мистецтвом і поезією. Здається, ніби її погляд і прагнення повсякчас звернені до неба, до далеких країв. Вона перекладає на мову предметів пташині співи, пахощі заквітчаних яблунь, місячне сяйво – все, що може наповнити вас романтичною насолодою.

Друга тенденція деякою мірою протилежна першій – пошук ОСНОВИ, ҐРУНТУ, КОНКРЕТНОЇ СУТІ. Цікаво зазначити, що всі три художники цього напрямку – з Києва.

Оксана ЛЕВЧЕНЯ в 2016 году заснувала OLK Manufactory, майстерню з виготовлення килимів. Мистецтво створення тканих горизонтальних килимів є основою традиційного українського килимарства. Надзвичайно складна техніка ручного ткацтва без використання механічних верстатів – родом з XVI століття. Її вдалося зберегти в майстерні OLK. Оксана Левченя заселяє старовинні квіткові і фольклорні орнаменти сучасними героями – Йодою, Пікачу, Космічними завойовниками. Два світи співіснують, персонажі всі разом пускаються у танок. У деяких роботах Оксана звертається до сучасного мистецтва, створюючи інсталяції з килимами й оригінальними масками, виконаними у змішаній техніці.

Юрій МУСАТОВ творить… планети. Його керамічні планети немовби витесані з мармуру, в них відчувається життя, їх субстанція рухається, міниться, наче лава, що не встигла іще затверднути.

Костянтин КОФТА створює неймовірно витончені сумки і наплічники із натуральної шкіри. Його клієнти носять на плечах справжні витвори мистецтва. Його твори радше нагадують скульптури, надихнуті елементами архітектури, комахами, флорою. У своїй першій колекції Кофта відтворив звичайні предмети – камінь, пляшку, автомобільну шину. З’явившись незадовго до революції Майдану, колекція виявилася пророчою: ці предмети стали зброєю і символами вільної України.

Присутність України на ярмарці REVELATIONS відкриває багатство її традиційних коренів у сучасній інтерпретації, а також головне прагнення країни – йти вперед!

Оксана ЛЕВЧЕНЯ // килими і маски

Інна ПЕДАН // дерево

Дар’я АЛЬОШКІНА // витинанки

Гордій СТАРУХ // музичні інструменти

Костянтин КОФТА // вироби зі шкіри

Юрій МУСАТОВ // кераміка

за підтримки Посольства України у Франції

Оксана ЛЕВЧЕНЯ – килими

Український джедаїзм (Магістр Йода в оточенні українських майстрів), 2018
250 x170 см // вовна

Stop me if you can, 2017
250 x 170 см // вовна

Space Invaders Party, 2017
244 x 181 см // вовна

 

МАСКИ Оксани ЛЕВЧЕНІ

 

Інна ПЕДАН – дерево

Закохана і вільна, 2012
об’єкт // 200 x 55 x 30 см // фанера

Дар’я АЛЬОШКІНА – витинанки

Літні тони, 2018
витинанка, 300 x 175 см, папір

 

Різдво, 2018
витинанка, 300 x 175 см, папір

 

Маків цвіт, 2019
витинанка, 300 x 100 см, папір

 

Гордій СТАРУХ – музичні інструменти

Колісна ліра, 2018
31 x 16 x 80 см, тополя, сосна, явір

 

Костянтин КОФТА – вироби зі шкіри

ACANTHOSOMA HAEMORRHOIDALE, наплічник
100% кінська шкіра, рослинне дублення, спеціальна технологія фарбування // 46 x 17 x 9,5 см

 

PANGOLINI, сумка
100% кінська шкіра, рослинне дублення, спеціальна технологія фарбування // Ø17 см

 

NELUMBO NUCIFERA, наплічник
100% кінська шкіра, рослинне дублення, спеціальна технологія фарбування // 41 x 34,5 x 13,5 см

 

NONI, наплічник
100% кінська шкіра, рослинне дублення, спеціальна технологія фарбування // 28 x 52 x 9 см

 

BRICKWALL, наплічник
100% кінська шкіра, рослинне дублення, спеціальна технологія фарбування  // 41 x 30 x 8 см

 

STONE, клатч
100% кінська шкіра, рослинне дублення, спеціальна технологія фарбування // 30 x 24 x 11 см

 

Юрій МУСАТОВ – кераміка

« Моя Планета », 2017
Ø 30 см // кераміка

 

« Моя Планета », 2017
Ø 30 см // кераміка

 

« Моя Планета », 2017
Ø 30 см // кераміка

 

« Моя Планета », 2017
Ø 30 см // кераміка

коментарі
0