Жадан, Померанцев в Парижі

Автори MERIDIAN CZERNOWITZ дискутуватимуть про творчість Пауля Целана у Парижі

Час: 16 листопада 19:00
Подія: Дискусія на тему: Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність”, творча зустріч із сучасними українськими письменниками та показ фільму Ігоря Померанцева та Лідії Стародубцевої “Ампутація”
Локація: Centre Culturel d’Ukraine en France, 22 avenue de Messine Paris 75008
Учасники: Сергій Жадан, Ігор Померанцев
Модератор: Євгенія Лопата
Мови: українська та французька

16 листопада команда й автори Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ візьмуть участь у четвертій частині проекту «Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність 2018», який реалізується Міжнародною літературною корпорацією Meridian Czernowitz та Літературним целанівським центром (м.Чернівці).
16 листопада о 19:00 Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Святослав Померанцев та Євгенія Лопата виступлять у Парижі, де дискутуватимуть про життя і творчість Пауля Целана, представлять свої нові книжки видавництва, а також покажуть фільм Ігоря Померанцева та Лідії Стародубцевої “Ампутація”. Локація: Centre Culturel d’Ukraine en France, 22 avenue de Messine Paris 75008.
У вересні, жовтні й листопаді подібні літературно-дискусійні заходи про життя і творчість Пауля Целана вже пройшли в містах України, Німеччини й Австрії в рамках проекту “Пауля Целан 100”.

Заходи відбуваються за підтримки Українського культурного фонду та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні. Коопераційний партнер – Посольство України у Франції.

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

ДОВІДКА

«Ампутація» – фільм про травму. Герої фільму – 12 військових, які повернулися з російсько-української війни, позбавлені кінцівок. Як жити далі? Пам’ятати або забувати? Ампутація – багатовимірна метафора: відсіченої частини тіла, території країни, людської свідомості.
Фільм ​«Ампутація» ‒ про українських солдатів, які втратили кінцівки. Це фільм журналіста Російської редакції Радіо Свобода Ігоря Померанцева та харківської кінорежисерки Лідії Стародубцевої. Кінострічка почалася з віршів. Це не лінійні історії українських солдатів, які втратили кінцівки, а робота з образами, асоціаціями, настроєм. А співавтори – художники Караваджо і Рембрандт, композитори Олександр Бакши, Гія Канчелі і ще десяток композиторів (всі вони співпрацювали з нами безкорисливо), фотографи Валерій Ананьєв і Олександр Мордерер.

Трейлер фільму (англ) https://youtu.be/wvFwcabUhBoТрейлер фільму (укр)

Спільне виробництво Радіо Свобода (США) та Media Topos Films (Україна)

Проект “Пауль Целан 100”

Кожна національна культура має свої місця сили, міфи та героїв. Але є постаті й міста, які знаходяться поза межами кордонів і менталітетів. У європейській та світовій культурі є свої особистості, коди та паролі. Czernowitz (австрійська назва міста Чернівці) та Пауль Целан (класик німецької літератури, уродженець Чернівців) – відомі всім світовим інтелектуалам.
Чернівчанин Пауль Целан – унікальна особистість, що уособлює поєднання єврейської, румунської, австрійської, німецької, французької та української культур. Поет народився в єврейській родині австрійців у Чернівцях, мав румунське громадянство, вважається класиком німецької літератури, а життя своє закінчив у Парижі.
Проект «Пауль Целан 100»  покликаний сприяти культурному діалогу між Німеччиною, Україною та Європою на базі спільних фундаментів, мов, кодів, паролів.
Події проекту, а саме поетичні та літературні читання, лекції та дискусії за участі українських та закордонних експертів, поетів, перекладачів та журналістів, вже відбуваються  і відбуватимуться впродовж 2018-2020 років регулярно у таких країнах, як Україна, Німеччина, Австрія та Франція.

коментарі
0