«Sonia Delaunay. Je T’aime» виставка до дня нарождення видатної художниці Соні Делоне в Українському Культурному центрі в Парижі

14 листопада у Українському Культурно-інформаційному центі в Парижі відкривається виставка, що присвячена творчості видатної мисткині ар-деко Соні Делоне, яка народилась і провела дитинство в Україні навчалась та працювала у Франції, та вплинула на формування стилю ар-деко в області живопису та дизайну.

Соня Делоне — надзвичайна особистість: кавалер Ордену Почесного Легіону, перша жінка, яка провела персональну виставку у Луврі, Кавалер Мистецтв і Літератури, а в 1973 році автор отримала Гран-Прі міста Париж за досягнення в області мистецтва.

Мета виставки — популяризація та актуалізація творчості Соні Делоне, переосмислення її внеску у світове мистецтво сучасними українськими митцями та дизайнерами.

Куратор — Ольга Селищева, Інна Педан.

У програмі виставки:

• Міжнародна плакатна акція «Соня Делоне 130», куратори — Ілля Павлов та Марія Норазян.

• Експозиція об’єктів промислового дизайну — Інна Педан, Катерина Соколова.

• Фешн проект Ольги Селищевої — це експеримент з формою і дослідження кольору, за принципами Соні Делоне. Фотограф Валерия Бучук.

• Спец-проект Харківської художної школи Aza Nizi Maza під керівництвом Миколи Коломійця. Уявлення дітей віком від 7 до 13 років про Париж та енергію стилю арт-нуво.

• Юлія Бєляєва представить принти за мативами обкладинки Vogue 1925 року.

• Майстер-класи для дітей: «Концепт. Естетика. Форма» — Інна Педан;

• «Комбінаторика. Друк. Автопортрет» — Ольга Селищева

Виставка пройде 14-20 листопада в Культурному центрі України в Парижі.

Особлива подяка за підтримку проекту фонду UART, першому секретарю з питань культури Karpa Irena та Українському Культурно-інформаційному центі в Парижі, Sana Shevchenko, Anastasiia Biletska компанія МАЇNO, та Французький інститут в Україні / Institut français d’Ukraine.

коментарі
0