Український стенд на кіноринку «Mifa Market»

Український стенд на кіноринку «Mifa Market», який щорічно проводиться у рамках Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів у Ансі, працював з 11 по 16 червня.  Щоб представити Україну до Франції приїхали 40 делегатів з 14 анімаційних студій.

Робота Українського стенду була організована «Українською анімаційною  асоціацію» UANIMA за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури України та Міністерства закордонних справ України.

Підбиваючи підсумки, Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Ми розглядаємо організацію цього та інших стендів як інструмент, який держава повинна надавати для того, щоб наші фахівці могли інтегруватися у світову кіноіндустрію. Приємно, що цьогоріч цим інструментом скористалися 14 студій. Український стенд в Ансі ми організовували всього вдруге, але вже бачимо, як на міжнародній арені зростає цікавість до української анімації. Є надія, що вже наступного року, окрім участі в індустріальній платформі, Україна буде представлена і в конкурсних програмах фестивалю».

Впродовж шістьох днів у рамках роботи стенду відбулися десятки робочих зустрічей українських аніматорів з іноземними виробниками, інвесторами, дистрибуторами та сейлз-агентами анімаційного кіно.

Наймасштабнішою стала зустріч з польськими колегами, ініційована Польським  кіноінститутом. Задля налагодження контактів з українськими аніматорами і обговорення можливостей копродукції з Україною наш стенд відвідали представники 10-ох польських анімаційних студій. Делегати розповіли, що уважно стежать за ситуацією на ринку анімації в Україні і вважають Україну своїм стратегічним партнером. Пізніше відбувалися особисті зустрічі зі студіями, зацікавленими в окремих українських проектах.

У рамках роботи стенду вперше було презентовано шоуріл українських анімаційних фільмів, що перебувають у виробництві в 2018-му році. Шоуріл можна переглянути на ютуб-каналі Держкіно: https://www.youtube.com/watch?v=n3Ziiqn3OiQ&feature=youtu.be.

Спеціально для участі у «Mifa Market» UANIMA спільно з Держкіно підготували каталог найновіших українських анімаційних фільмів «Animazing Stories From Ukraine», який поширювався серед всіх учасників кіноринку. В електронному вигляді каталог розміщений на сайті Держкіно: http://dergkino.gov.ua/media/text/Animation_catalogue_2018.pdf.

«Другий рік участі в Ансі продемонстрував стійкий інтерес міжнародної спільноти до України: як до креативної анімаційної індустрії, так і до виробничої. Збільшення учасників стенду також було відзначене як стійкий розвиток анімаційної галузі країни. Особливе місце займає розвиток освіти за участю міжнародних експертів та входження України у профільні анімаційні спільноти», – прокоментувала виконавча директорка «Української анімаційної асоціації» Олена Голубєва.

Також у рамках роботи кіноринку «Українською анімаційною асоціацією» за підтримки Посольства України у Франції було проведено Український прийом. Захід зібрав близько ста аніматорів, продюсерів, дистрибуторів і представників дипломатичного корпусу різних країн світу.

Прийом відвідала Перший секретар з питань культури Посольства України у Франції, письменниця Ірена Карпа, яка зазначила: «Українська анімація – це один із брендів, які, я переконана, можуть прославити Україну на міжнародному рівні. Як на мене, цього разу все вийшло ще краще, ніж торік. Нашою анімацією, самобутньою і автентичною, цікавляться професіонали з усього світу. Я вважаю, що державі треба рухатися у заданому напрямку, бо це зараз на часі і за цим майбутнє».

Нагадуємо, що Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів у Ансі (Festival International du Film d’Animation d’Annecy) – це один із найбільш відомих та престижних анімаційних форумів світу, який заснований у 1960-му році і щорічно проходить у французькому місті Ансі.

0 коментарі
0

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.