Прем’єра сучасної української драми в Парижі

28 квітня в Парижі на сцені театру «Піксель» (https://www.theatrepixel.org/copie-de-jp-modele) вийде прем’єра вистави «Репетиція минулого» за п’єсою «Деталізація» сучасного українського драматурга Дмитра Тернового. Це одна з перших постановок сучасної українською драматургії у Франції.

П’єса «Деталізація» була написана за рік до подій на Майдані і багато в чому передбачила їх, в ній вже є барикади, БТРи на вулицях, снайпери на дахах…

Ще в 2012 році вона була визнана кращою на головному драматургічному конкурсі Східної Європи «Говорити про кордони. Життя в епоху змін», що відкрило їй двері до іноземного глядача. Її перекладено німецькою, польською, французькою мовами, видано та поставлено в Україні, Австрії та Німеччині. П’єсу дуже схвально сприйняла німецька критика. «Шалено складний театральний текст, в якому сцени вирішені в різних стилях», – написала про неї щоденна газета Süddeutsche Zeitung.

В Парижі виставу зробила нова театральна компанія En Details, основу якої складають кілька молодих французьких акторів, і це вже  другу постановка, яку компанія випускає  під керівництвом українського режисера Ольги Тернової (подружжя Дмитро і Ольга Тернові є засновниками Театру на Жуках в Харкові).

За сюжетом вистави Андрій і Олена живуть в квартирі, за вікнами якої розгортається революційний Майдан. Андрій, відомий музикант, оббиває пороги консульства у спробах отримати шенгенську візу для турне по Європі. Олена майже не виходить з квартири і живе за щільно зачиненими шторами. Але коли сама історія стоїть на порозі, сховатися неможливо. Олену втягує в ланцюг карколомних подій, то смішних і безглуздих, то глибоко трагічних, в результаті яких їй доводиться відмовитися від позиції невтручання та загинути, рятуючи людей на площі…

Основна сюжетна лінія доповнюється сценами, де оживають предмети: посуд, канцелярські папки, печатки, пістолет, бруківка, вимальовуючи ту атмосферу, наслідком якої і став Майдан. Незвичайним є й те, що майже всі сцени вирішені в різних жанрах, які зазвичай не поєднуються в одному драматургічному творі (трагікомедія, трагіфарс, драма абсурду, документальна драма, тощо).

Після прем’єри покази вистави в театрі «Піксель будут продовжені у червні.

Квитки за посиланням

http://www.billetreduc.com/208724/evt.htm

Канал з трейлерами
https://www.youtube.com/channel/UCmFb7zE_A5KFg63rYlYtosw

1 коментарі
5

1 коментар

  1. Влад

    Friday May 18th, 2018 at 12:44

    Прекрасная постановка, поднимаются серьезные мысли и при этом не забывают разбавлять это шутками и более простыми темами. Хорошие метафоры, очень понравилось, спасибо за спектакль !

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.