ІМПРЕСІОНІЗМ: Міжнародний пленер та виставка живопису

Вперше в Нормандії, в арт-резиденції «ЗАМОК МИСТЕЦТВ» («Chateau  Des  Arts»)  в знаменитому мальовничому курортному містечку Баньоль де Л’Орн відбудеться міжнародний пленер «Імпресіонізм: українська версія» за участю відомих українських митців (27 квітня- 11 травня). По закінченню пленеру в Українському культурному центрі в Парижі відкриється виставка живопису (12-24 травня).

Імпресіонізм, що зародився саме у Нормандії – «райській землі імпресіонізму», як художня течія поширився мало не по всьому художньому світу та досі лишається одним з найпопулярніших художніх стилів, як серед митців, так і серед поціновувачів мистецтва.

Особливе та досі малодосліджене місце посідає імпресіонізм в історії українського живопису: з причини ідеологічного навантаження на художників радянскої доби, його вплив було штучно затримано.  Тим яскравіше він розквітнув згодом у роботах сучасних митців. Та у дифузії з іншими стилями дав цікаву художню суміш.

Вперше в рамках цього пленеру у Франції буде проявлено сьогоднішній погляд яскравих українських художників на одне з найцікавіших французьких художніх явищ та продемонстровано результати паризькій публіці у 70 роботах на виставці в Українському культурному центрі в Парижі на Авеню де Мессін, 22.

Плинність часу, мінливість світла, легкість сприйняття, чистота природи, ясність кольорів палітри, фотографічний фокус на «тут і зараз», піднесеність спостереження, філософія відстороненості від конфліктів – ці вічні складові магнетизму імпресіонізму, як свіжі паростки, проростуть в творах українських художників.

А перед цим Українські митці пройдуть повне «занурення»: насичена екскурсійна програма у Парижі, поїздки у всі «святі» для імпресіоністів місця – Руан, Живерні, Мон-Сен-Мішель. Також за задумом організаторів, на художників чекає цікавий експеримент: всі учасники мають одночасно зобразити один найвідоміший об’єкт, який прославився завдяки роботам видатних імпресіоністів. Це, можливо, буде знаменитий Руанський Собор, чи один з куточків Живерні… Також у програмі – масовий пленер 8 травня, у «День Європи», на казковій поляні у Баньоль де Л’Орн перед старовинним замком, де зараз розташована міська мерія.

У проекті беруть участь відомі художники, учасники міжнародних пленерів, українських та міжнародних мистецьких проектів: народний художник України Володимир Козюк, Оксана Свіжак, Інна Пантелемонова, Тетяна Мучичка, Аліна Гаєва, Олеся Лишаєва, Ольга Зайцева, Ольга Самар, Надія Горбатова, Костянтин Копосов, Чен Ван.

Подія, що активно пропагує українське мистецтво за кордоном, має кілька важливих «вперше»:

– Група живописців стане першою делегацією, що її прийме нова арт-резиденція “Chateau Des Arts”, якою опікується Олена Місталь, колишня киянка. Ця не ординарна жінка є засновницею Української Паризької Школи, дуже активним суспільним та культурним діячем, яка за 20 років життя у Франції зробила неоцінимо багато для пропагування та просування української культури у Франції.

– Вперше в Українському культурному центрі, який відносно нещодавно з’явився на культурній мапі Парижу як повноцінний виставковий майданчик, буде продемонстровано виставку сучасного українського імпресіоністичного живопису: понад 70 робіт!

– Вперше місто Баньоль Де Л’орн, що має дуже цікаву історію, як найвідоміший та найпрестижніший європейській бальнеологічний курорт, де колись відпочивали «на водах» всі аристократи Європи, включаючи українських, через 100 років приймає наших співвітчизників з таким значним та цікавим культурним проектом.

– Вперше українська група відвідає музей імпресіонізму в Руані та підтвердить намір брати участь у Міжнародному фестивалі Імпресіонізму наступного 2018 року з концептуальним арт-проектом.

Цей міжнародний проект покликаний спростити взаємопроникнення європейсько-українського мистецтва й культури загалом, відкрити вітчизняному глядачеві весь спектр і все розмаїття сучасних арт-пошуків, підняти статус українського художнього мистецтва як одного з найперспективніших на європейській арені, при цьому спираючись на імена нового покоління. Проект має у короткий час завоювати авторитет у французької арт-спільноти, арт-критиків та пересічної публіки, надати українським художникам можливість посилити свою капіталізацію в Україні та за її межами. Це інтеграційний проект нового часу, нового століття, нового художнього виміру, нової України…

Проект відбувається за підтримки  Посольства України у Франції

Арт-резиденції “Chateau Des Arts” (м. Баньоль де Л’Орн, Нормандія)

Мерії міста Баньоль де Л’Орн, Нормандія

Куратор: Оксана Шевченко

Медіа-координатор: Ольга Стельмашевська

1 коментарі
1

1 коментар

 1. leguay

  Wednesday May 17th, 2017 at 07:30

  Bonjour,
  je n’arrive pas à trouver l’horaire de l’ouverture de l’exposition
  J’y suis déjà allée une fois, j’ai trouvé la porte fermée … aucune indication de l’horaire de l’ouverture
  Merci

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.