пятниця 8 липня: молодий скрипаль-віртуоз Олександр Семчук на “Площі Європи”.

Закоханим у скрипкову гру є нагода провести вечір пятниці з приємністю. Відомий скрипаль Одександр Семчук о 19-00 зіграє для музичних гурманів в українському павільйоні на площі Отель де Віль. Нагадаємо, там же триває зараз експозиця фоторобіт Юрія Білака “Вічні Гуцули”.

Олесь Семчук на сьогоднішній день є одним з найбільш відомих українських скрипалів, чий віртуозний стиль відрізняється надзвичайно вдумливим і сучасним трактуванням музики. Його виконання несе високий емоційний заряд, надзвичайну енергію і масштабне мислення. За свій бездоганний смак пресса його назвала “Принц Скрипки”.

Олесь, будучи яскравим представником української виконавської школи (його викладачі – Богодар Которович, Ігор Пилатюк та Ярослава Ривняк), поєднує унікальний, глибоко національний дух і характер виконання з блискучою європейською освітою у таких знаменитих скрипалів, як В.Третьяков, Т.Варга, М.Вайман, А.Лисий, Н.Чумаченко.

Здобув сім премій та спеціальні дипломи “За найкраще виконання віртуозного твору” на міжнародних конкурсах в Німеччині, Росії, Італії, Великобританії та Чехії. Переможець Всесоюзного конкурсу “Юнацькі Ассамлеї Мистецтв” (Москва, Росія) та першого Міжнародного Конкурсу ім. М.Лисенка (Харків, Україна). Одержав „Премію Пошани” Шевченківського Товариства «За визначний внесок в культуру України», нагороджений “Почесною Грамотою” Міністерства Культури і Мистецтв України “За вагомий особистий
внесок у створення духовних цінностей та високу професійну майстерність” та “Почесною Грамотою Вченої Ради” Національної Музичної Академії України імені П..І. Чайковського “За високу художню майстерність та значний внесок у розвиток українського камерно-інструментального виконавства”.

Постійно виступає як соліст в найбільш відомих концертних залах Європи та світу. Серед його партнерів по сцені – Б.Канино, Д.Шаповалов, А.Луккезіні, М.Брунелло, К.Богіно, В.Мендельсон, М.Рисанов, М.Кугель, Г.Мірабассі, О.Коган, Д.Коен, Б.Петрушанський, Н.Еппінгер, Б.Жірò, Д.Сінадіновіч та багато інших. Має значну кількість фондових записів (у тому числі концерти Я.Сібеліуса, Й.Брамса, «Поема» Е.Шоссона, тощо), які часто звучать у програмах Українського радіо та різноманітні записи на компакт-дисках.
За свою активну творчу концертну діяльність і численні національні та міжнародні відзнаки Олесю Семчуку присвоєне почесне звання „Заслужений Артист України”.

Концертну діяльність поєднує з викладацькою роботою. Викладав у Віденській консерваторії (Австрія), в Музичних Академіях Флоренції та Риму, Музичній школі Ф’єзоле (Італія); є одним із засновників Музичної Академії міста Мантуя. Численні студенти Маестро Семчука є переможцями багатьох міжнародних конкурсів (перша премія конкурсу ім. Крайслера, перша премія конкурсу ім. Брамса, перша премія конкурсу Королівства Монако, та багато інших); працюють концертмейстерами всесвітньо відомих оркестрів як-то: “Моцарт Симфоні Оркестра” (диригент – Клаудіо Аббадо), “Л.Керубіні Симфоні Оркестра” (диригент – Ріккардо Муті), “Театро Сан Карло Симфоні Оркестра”.

З 2011 року завідує Кафедрою cтрунно-cмичкових iнструментів Міжнародної Музичної Академії “Зустрічі з Маестро”, м. Імола, почесним президентом якої є Маестро Володимир Ашкеназі.

Грає на скрипці роботи майстра Бернардель 1855р. та смичком “Біла Леді” роботи майстра Навеа-Вера. Дані інструменти є власністю артиста

http://www.semchuk.it/presskit/CV/Semchuk_CV_UA.pdf

0 коментарі
0

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.