Четвер 15 грудня: вернісаж виставки “Край”  Олени Придувалової.

З 15-го по 25 грудня в Українському Культурному Центрі в Парижі буде презентовано персональний проект “Край” знаної київської художниці Олени Придувалової.

Роботи, над якими вона працювала з 2012 року, – це гуаші та акрил на папері, а також супрематичні етноляльки-мотанки.

Мистецтвознавець Олена Вінокур:
“Олена Придувалова займається живописом, графікою, а також ужитковим мистецтвом. Її творчість тісно пов’язана з міською культурою та пейзажем. Олена народилася 1960 року в Києві. В 1986 році закінчила Київський художній інститут (тепер – Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури). Навчалась на факультеті малярства, у відділенні театрально-декоративного мистецтва. Її вчителями були видатні митці Данила Лідер та Сергій Подерв’янський. Художниця – активна учасниця численних виставок та проектів з 1990 року, а її роботи зберігаються в десятках публічних і приватних колекцій по всьому світу.
Проект «Край» – це намагання авторки крізь модерністське світосприйняття осмислити поняття рідного краю, батьківщини. Назва проекту поєднує відношення до певного місця, як до чогось близького, дуже особистого, але водночас залишеного «на краю» свідомості та повсякденного життя. Присутність у галереї ляльок-мотанок доповнює це враження зверненням до фольклорної тематики. Вироби зі шматків тканини виступають як художні об’єкти, створені з нічого, а також дають можливість авторці попрацювати з кольором. У цій серії етнографія перегукується з абстракціонізмом. Виставка нагадує тезу доктора філософських наук Мераба Мамардашвілі щодо мистецтва, як неусвідомленої сповіді людства.
Серія графічних аркушів являє собою зображення інтер’єрів будинків у маленьких містечках, які наповнені старовинними речами та ностальгічними спогадами. Мисткиня знаходить натхнення у просторі, який вона наповнює кольором та особливим освітленням, вона ніби пише його власну історію”.

За підтримки Посольства України у Франціі.
Організатор S.T. ART Foundation.
Куратор Тетяна Швед – Безкоровайна.

Вернісаж:
15-го грудня.
19-00.
22 авеню Мессін
75008, Париж.

0 коментарі
0

Залишити коментар